Ucuz fiyatıyla dikkat çeken telefon performans testini adeta ağlattı!

Motorola’nın Moto G Power 5G‘nin 2024 modeli üzerinde çalıştığı ve bu cihazın önümüzdeki dönemlerde piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Cihazın tasarımına dair detaylı görüntüler geçtiğimiz Kasım ayında internete sızdırılmıştı. Şimdi ise bu beklenen telefon, performans testi platformu Geekbench’te görüldü.

Geekbench’e göre, yeni Moto G Power 5G, MediaTek’in Dimensity 7020 yonga seti ile gelecek. Bu yonga seti, önceki modelde kullanılan Dimensity 930’un yeniden markalanmış hali olarak biliniyor. Yonga seti, zorlu görevler için saatte 2.2GHz hızında çalışan iki Cortex-A78 çekirdeğine ve verimlilik için saatte 2.0GHz hızında çalışan altı Cortex-A55 çekirdeğine sahip.

Telefonun Geekbench test sonuçlarına bakıldığında, tek çekirdek performansında 679, çoklu çekirdek performansında ise 2005 puan aldığı görülüyor. Ayrıca cihaz, 8GB RAM ile donatılmış ve Android 14 işletim sistemi ile kullanıcılara sunulacak.

Ucuz fiyatıyla dikkat çeken telefon performans testini adeta ağlattı!

Geekbench dışında cihaz hakkında pek fazla bilgi bulunmamakla birlikte, dedikodulara göre 6.7 inç büyüklüğünde bir ekran ile gelecek ve bu ekranın ortasında selfie kamerası için bir delikli tasarım kullanılacak. Motorola’nın bu ekran için IPS LCD panel tercih edeceği ve 1200 x 1600 piksel HD çözünürlük sunacağı söyleniyor.

Resmi görsellere göre cihaz, Orkide Tonu ve Uzay Dışı renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek. Cihazın ölçüleri ise 167.3 x 76.4 x 8.5 mm olarak ve köşelerinde düz kenarlar barındıracağı şeklinde belirtiliyor. Bununla birlikte, Moto G Power 5G’nin 2024 modelinin 67W hızında kablolu şarj desteğine sahip olabileceği konuşuluyor. Cihazın diğer özellikleri şu an için gizemini korurken, cihazla ilgili yeni gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve önemli haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x