Rusya’dan arka arkaya dikkat çeken hamleler

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın üçüncü yılında bölgeden sıcak haberler gelmeye devam ediyor…

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus Karadeniz Donanması mensubu askeri birliklerin, hava saldırıları ve insansız deniz araçları saldırılarına karşı gece gündüz eğitime tabi tutulması talimatı verdi.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Şoygu, Güney Askeri Birliklerini ziyareti kapsamında Karadeniz Donanması’nın komuta merkezini de ziyaret etti. Şoygu, komutanlardan mevcut durum hakkında bilgi aldı.

Saldırılara karşı askeri birliklere gece gündüz eğitim talimatı veren Şoygu, “Her gün birliklere, hava saldırılarına ve insansız deniz araçları saldırılarına karşı eğitim vermek gerekiyor. Tüm mürettebatın hazır olması için gece gündüz eğitime devam edeceğiz” dedi.

Şoygu, insansız hava ve deniz araçlarını yok etmek için ilave büyük kalibreli silah sistemlerinin kurulmasını emretti.

RUSYA: ZAPORİJYA BÖLGESİNİ ELE GEÇİRDİK

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’da Zaporijya bölgesindeki Mirnoye yerleşim biriminin kontrolünü aldıklarını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna’da son bir gündeki eylemlerine ilişkin bilgi verildi.

Rusya Silahlı Kuvvetlerinin Zaporijya bölgesinde bir yerleşim birimini kontrol altına aldığı belirtilen açıklamada, “Güney Donetsk istikametinde Doğu Askeri Grubu birlikleri başarılı taarruz eylemleri sonucunda Zaporijya bölgesinin Mirnoye yerleşim birimini kurtardı” ifadesine yer verildi.

VURULAN NOKTALARI AÇIKLADILAR

Gün boyunca, Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri birliklerinin operasyonel taktik havacılık, füze kuvvetleri ve topçu birliklerinin askeri hedefleri vurduğu kaydedilen açıklamada, “Odessa bölgesindeki IRIS-T uçaksavar füze sistemi bataryası için geçici dağıtım noktası, insansız deniz araçları montaj ve test yerleri, Çernigiv bölgesinde Priluki yerleşim biriminde insansız hava araçları montaj ve hazırlık atölyesi, ayrıca 127 bölgede Ukrayna Silahlı Kuvvetleri birlikleri ve askeri teçhizatı vuruldu” bilgisi yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x